Sunday, March 17, 2013

3-16-13 Santiago Canyon TT Results



PLACE CATEGORY NAME TEAM TIME USCF LICENSE #
1 MEN CAT 1-2 James Wingert [25]:52
2 MEN CAT 1-2 Evan Stade Rokform 25:53:00
3 MeN CAT 1-2 Sven Reiso LaGrange 26:30:00
4 MEN CAT 1-2 Michael Valdez Stage 1.7 26:35:00
5 MEN CAT 1-2 Cole House Cash Call 26:45:00
6 MEN CAT 1-2 Christian Varley RAD 4 27:05:00
7 MEN CAT 1-2 Michael Shein Rokform 27:39:00

1 MEN CAT 3 John McNaulty Peninsual 27:35:00
2 MEN CAT 3 Craig Mannino Rock Racing 28:23:00
3 MEN CAT 3 Nick Gillock MIchelob Ultra 28:47:00
4 MEN CAT 3 Jeffrey Ishmael OC Armada 28:57:00
5 MEN CAT 3 Jason Kissell 29:09:00
6 MEN CAT 3 Henry Valenzuela OTR 29:11:00
7 MEN CAT 3 Matt Bigos Ride Cyclery 32:33:00

Item 2
1 MEN CAT 4/5 James Sorenson Unattached [27]:54
2 MEN CAT 4/5 Christopher Murphy 28:06:00
3 MEN CAT 4/5 Ernest Lohman Unattached 29:11:00
4 MEN CAT 4/5 Miko Espanol Rokform 29:51:00
5 MEN CAT 4/5 Vince Saavedra Team FC [31]:08
6 MEN CAT 4/5 Christian Yance Team FC 31:28:00
7 MEN CAT 4/5 James Kalasky Rokform 32:00:00
8 MEN CAT 4/5 Robert Jackson 32:36:00
9 MEN CAT 4/5 Craig Runnaus 32:59:00
10 MEN CAT 4/5  
11 MEN CAT 4/5  
12 MEN CAT 4/5
13 MEN CAT 4/5
14 MEN CAT 4/5
15 MEN CAT 4/5
16 MEN CAT 4/5

Item 2
1 MEN MASTER 35+ Troy Huerta Swami 27:33:00
2 MEN MASTER 35+ Joshua West 29:15:00
3 MEN MASTER 35+ D. Heilman Swami [29]:21
4 MEN MASTER 35+ Peter Allen Simple Green 30:06:00
5 MEN MASTER 35+ Adam Bennett 30:23:00
6 MEN MASTER 35+ Justin Forbes SDBC 31:57:00
7 MEN MASTER 35+ Eric Ward Mental Anguish 34:13:00
8 MEN MASTER 35+
Item 2
1 Men Master 45+ Jim Nelms Radspot 26:41:00
2 Men Master 45+ Kurt Bickel UC Cyclery 27:18:00
3 Men Master 45+ John Mahoney Swami 28:43:00
4 Men Master 45+ Russell Shapley Simple Green 28:49:00
5 Men Master 45+ Robert Swigart Rokform 29:01:00
6 Men Master 45+ JIm Stevenson [29]:06
7 Men Master 45+ Bret Sandoval 29:11:00
8 Men Master 45+ Dave Gibson Rokform 29:40:00
9 Men Master 45+ Jon Schoepf 38:22:00
10 Men Master 45+
11 Men Master 45+
12 Men Master 45+
Item 2
1 Men Master 55+ Bob Rosemeyer Wolfpack 29:46:00
2 Men Master 55+ Daniel Rock Revolution 30:02:00
3 Men Master 55+ Mike Holcomb SD Cyclo Vets 30:16:00
4 Men Master 55+ Ed Kissee Canyon Velo 31:24:00
5 Men Master 55+ Cleaveron Law Lighting Velo [31]:49
6 Men Master 55+ John Hafei 37:50:00
7 Men Master 55+
8 Men Master 55+
9 Men Master 55+
10 Men Master 55+
11 Men Master 55+
12 Men Master 55+
13 Men Master 55+
14 Men Master 55+
15 Men Master 55+
16 Men Master 55+
17 Men Master 55+
18 Men Master 55+
19 Men Master 55+

1 MEN 60+ David Holt Unattached 29:40:00
2 MEN 60+ Craig Jones Velo Avanti 30:30:00
3 MEN 60+ Rick Lilleberg SBW 30:47:00
4 MEN 60+ Steven Borer Sun Coast Velo 30:59:00
5 MEN 60+ Bruce Steele SBW 31:18:00
6 Men 60+ Leo Longo Peninsula Cycle 31:38:00
7 MEN 60+ Greg Millward 33:16:00
8 MEN 60+ Martin Katz Peninsula Cycle 37:00:00
9 MEN 60+ Brent Bennett 38:12:00
Item 2
1 WOMEN CAT 1-4 Cynthia Sjogren Redlands [32]:09 Fastest Woman
2 WOMEN CAT 1-4 Dolly Ginter Simple Green 32:18:00
3 WOMEN CAT 1-4 Bernadette Brake Simple Green 34:11:00
4 WOMEN CAT 1-4 Rose Nguyen Veloviet 36:05:00
5 WOMEN CAT 1-4 Mary Ellen Allen Alto Velo 36:06:00
6 WOMEN CAT 1-4 Laura Sobchik 38:06:00
7 WOMEN CAT 1-4 Julie Enright Rokform 39:12:00
8 WOMEN CAT 1-4 Kim Kilgroe DNF

Item 2
1 JUNIOR GIRLS 15-16 Kyra Schmidt Schmid 39:55:00

1 JUNIOR BOYS 10-12 Alex Lochmiller Rokform 45:16:00
2 JUNIOR BOYS 10-12
3 JUNIOR BOYS 10-12
4 JUNIOR BOYS 10-12
5
6
7
8
9
10

Item 2
1 JUNIOR BOYS 13-14 DREW KALASKY Rokform [31]:59
2 JUNIOR BOYS 13-14 Massimo Lucci Rokform [33]:36
3 JUNIOR BOYS 13-14 Ian Schwartz Rokform [34]:05
4 JUNIOR BOYS 13-14 Thomas Quimzon Rokform [34]:16
5 JUNIOR BOYS 13-14 Sean Quinn Rokform 37:10:00
6 JUNIOR BOYS 13-14 Kevin Cross Rokform 38:08:00
7
8
9
10 332440


Item 2
1 JUNIOR BOYS 15-16 Misha Romanenko Rokform 31:08:00
2 JUNIOR BOYS 15-16 Matthew Park Rokform 33:30:00
3 JUNIOR BOYS 15-16 Eric Enright Rokform [34]:57
4 JUNIOR BOYS 15-16 Anthony Marin Rokform 37:13:00

 



1 JUNIOR BOYS 17-18 Geoffrey Curran Surf City [25]:03 Fastest Mens Time
2 JUNIOR BOYS 17-18 Nathan Rico Rokform [26]:28
3 JUNIOR BOYS 17-18 Alex Romanenko Rokform [28]:03
4 JUNIOR BOYS 17-18 Aubrey Smentkowski Rokform [29]:35
5 JUNIOR BOYS 17-18 Robert Freeman Rokform [30]:26
6 JUNIOR BOYS 17-18 Jonathan Yoshihior Stage 1.7 [30]:29
7 JUNIOR BOYS 17-18 Josha Lopez [31]:49
8 JUNIOR BOYS 17-18 Samuel Krut NCL Velo [32]:02
9 JUNIOR BOYS 17-18 Kai Stogsdill Rokform 33.22

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.